Баласт для ламп. Навіщо він потрібен?

Сучасні лампи повинні мати безліч переваг, бути економічними і комфортними у використанні, мати прийнятну ціну і довговічність. З недавнього часу дозволили використовувати лампи з електронними баластами. Майже весь час використовували моделі з дросельними баластами, але технології не стоять на місці.
Що ж таке баласт для ламп? Зазвичай під цим словом мають на увазі щось зовсім непотрібне. Але в електротехніці воно має інше значення. Баласт в лампах потрібен щоб обмежувати які-небудь параметри і сприяти гальмуванню. А також для того, щоб підтримувати процес горіння в люмінесцентних і галогенних лампах.
У електронного баласту є кілька переваг над його застарілим аналогом:
- завдяки йому лампи запускаються майже миттєво;
- ніякого докучливого мерехтіння ламп при включенні;
- електромагнітні баласти видають певний, що заважає шум, а електронні подібні звуки не видають;
- економічність електроенергії;
- вироблення більшої кількості світла, ніж тепла;
- довгостроковість використання;
- компактність;
- у певних моделях можна регулювати яскравість ламп.
Більшість людей працюють у сучасному світі за комп'ютерами, в офісах і проводять мало часу на свіжому повітрі. Сидячи постійно біля монітора, вони вважають, що сучасні моделі не несуть абсолютно ніякої шкоди здоров'ю. Так і є, якщо техніка використовується у відповідних умовах.
Існують також недоліки ЕПРА (електронний баласт) перед Емпра (електромагнітна регулююча апаратура):
- висока ціна;
- спеціальні температурні умови;
- у деяких моделей є такий великий недолік, як перегорання однієї лампи, що приводить до повної поломки всього світильника;
- застарілі моделі ЕПРА можуть мерехтіти навіть сильніше, ніж Емпра;
- деякі моделі розраховані лише до 18 Ватт і ставити більшу напругу не можна, так як лампа може зламатися.
Що стосовно старих, люмінесцентних ламп, які складаються з електромагнітного дроселя, то їх бажано замінити. Головним мінусом є те, що вони мерехтять. І все б нічого, якби це мерехтіння не накладалося на мерехтіння монітора. Таке небажане дію може призводити до погіршення здоров'я персоналу і приносити шкоду їх зорового апарату.